HARTSVILLE, S.C. - The Coker College Spring Commencement was represented by 79 student-athletes on Davidson lawn this past Saturday (May 12).
Cobra graduate notables include:
-
Three CoSIDA Academic All-District First-Team members
-
One named to NABC Honor Court
-
Two NWCA Academic All-Americans
-
33 named to the SAC Commissioner's Honor Roll
-
24 earned Division II Athletics Directors Association Academic Achievement Awards
-
One All-Region member
-
Six All-Conference selections and one individual South Atlantic Conference champion
-
Three All-Tournament team selections
-
Six Players of the Week selections
-
Two SPC Credit Union Student-Athletes of the Month
A complete list of the 79 student-athletes who earned their degrees can be found below.
Spirit Squad |
Blade Boulware |
Sarah Floyd |
Sierra Hunter |
Savannah Johnson |
Talicia Murphy (also representing WXC/TF) |
Jordyn Rodgers |
Robin Stephens |
Jocelyn Thompson |
Kristen Watson |
Baseball |
Charlie Burguieres |
Joey Carpenter |
Connor Cleary |
Bryson Conner |
Brooks Estrada |
Thomas Lopez |
Larry Parker |
Jeffrey Whritner |
Women's Basketball |
Gina Cerezuela |
Iresha Cooper |
Caitland Considine |
Kendra Lambert |
Sydney Shull |
Janea Williams |
Men's Lacrosse |
Austin Kelly |
Tyler Kraemer |
Brooks Long |
Edward Lytle |
Rylee Marsh |
DeShaun Ormond |
Cole Theodoropoulos |
Men's Basketball |
Jake Barrett |
Chase Brewington |
Nathan Lemke |
Wrestling |
Dylan Barrett |
Jordon Garlow |
Kyle Ocker |
Luis Peguero |
Rashad Williams |
Women's Golf |
Angela Luna |
Meg Mills |
Women's Lacrosse |
Katie Jordan |
Haley McCusker |
Bailey O'Brien |
Men's Tennis |
Dominic Allan |
Simon Bergbom |
Henrik Hellbe |
Felix Schweyer |
Mark Watt |
Women's Tennis |
Jenna Gainey |
Jenny Mezei |
Suzanna Mickey |
Julia Sorrells |
Women's Soccer |
Autumn Fetterolf |
Lexi Garcia |
Ashton Knopf |
Batavia Mata |
Shelby Middleton |
Trisha Thompson |
Softball |
Courtney Boan |
Hannah Price |
Men's Volleyball |
Gary Baker |
Aleksa Bijelic |
Women's Volleyball |
Alexis Berles |
Madison Bingle |
Christen Bragg |
Bethany Prochnow |
Missy Reid |
Men's XC/Track |
Luke Elliott |
Derrian Moreau |
Women's XC/Track |
Erin Chan |
Noelia Leake |
Tamara McMichael |
Shauntel Smullen |
Autumn Walters |
Jalecia Williamson |
Men's Soccer |
Chris Bordelon |
Omar Govea |
Albert Schonhoffer |
Justin Walker |